Autolaweta

Autolaweta

Autolaweta jest najpopularniejszym środkiem transportu uszkodzonych lub sprowadzanych samochodów.

Autolaweta Warszawa I Otwock

Autolaweta jest najpopularniejszym środkiem transportu uszkodzonych lub sprowadzanych samochodów. Pozwala w pełni kontrolować przewożony pojazd, co podnosi bezpieczeństwo jego transportu. Nasza autolaweta to gwarancja bezwypadkowego przewozu samochodu. Oferujemy załadunek, przewóz i rozładunek w ramach jednej usługi. Odbieramy również auta przeznaczone do złomowania. Wszystkie obsługiwane przez nas autolawety mają ważny przegląd techniczny, a jej kierowcy – niezbędne uprawnienia do prowadzenia tego typu pojazdów.

Laweta Vs Autolaweta

Choć przeznaczenie tych pojazdów jest takie samo, a ich nazwy często bywają używane synonimicznie, warto wiedzieć, że laweta i autolaweta nie jest tym samym. Obie z nich pomagają transportować samochody, jednak różnice pomiędzy nimi są znaczące. Laweta to sama przyczepa, na której mocowane jest przewożone auto – ale nie tylko. Lawety mogą transportować także materiały budowlane, sprzęty, a nawet meble. Z kolei autolaweta to cały pojazd – połączenie kokpitu sterującego (kierownicy) i lawety (przyczepy). Autolaweta jest chętniej wybieraną opcją przewożenia samochodów, ponieważ:

  • jej prowadzenie jest elastyczne i łatwiejsze niż w przypadku lawety
  • zapewnia swobodę manewrów drogowych
  • gwarantuje stabilność transportu
  • poziom bezpieczeństwa montażu transportowanego auta jest wysoki, co minimalizuje ryzyko zniszczeń, rys i otarć
  • nie wymaga dodatkowego pojazdu, do którego zaczepiona zostanie przyczepa (laweta)
  • znacznie lepiej niż laweta sprawdza się na dłuższych trasach.

Autolaweta używana jest najczęściej do przewozu aut z wypadku (pomoc drogowa), uszkodzonych/zepsutych samochodów do naprawy lub na złomowanie oraz pojazdów sprowadzanych z zagranicy. Same zalety autolawety nie wystarczą, aby przewożony transport był bezpieczny. Wymaga jeszcze odpowiednich umiejętności i kompetencji jej kierowcy, które posiadają pracownicy firmy Holdmar. Posiadamy duże doświadczenie w transporcie samochodów, dzięki czemu zapewniamy bezwypadkowy przewóz aut. Potrzebna autolaweta? Skontaktuj się z nami!

autolaweta

Autolaweta. Bezpieczeństwo Przede Wszystkim

Chcemy, aby autolaweta była przede wszystkim bezpiecznym środkiem transportu pojazdów. Dbamy nie tylko o zapewnienie odpowiednich warunków transportowanemu autu, ale również o bezpieczeństwo drogowe. Autolaweta obsługiwana jest tylko przez doświadczonych kierowców, a odbiór samochodów przebiega sprawnie i zgodnie ze wszystkimi przepisami. Zwracamy uwagę na prawidłowe, równomierne wyważenie ciężaru. Stosujemy profesjonalne liny i klamry, aby jeszcze lepiej zadbać o bezpieczeństwo przewozu. Autolaweta to zdecydowanie najlepszy i najbardziej bezpieczny sposób na transport pojazdów.