Auta powypadkowe - złomowanie

Auta Powypadkowe Złomowanie

Złomowanie prędzej czy później czeka każde auto powypadkowe, które z powodu znacznej skali uszkodzeń nie nadaje się do dalszego użytkowania.

Złomowanie Aut Powypadkowych

Złomowanie prędzej czy później czeka każde auto powypadkowe, które z powodu znacznej skali uszkodzeń nie nadaje się do dalszego użytkowania. Często stan pojazdu powypadkowego nie pozwala na opłacalny remont, czyli taki w którym stosunek ceny naprawy do wartości i kosztów późniejszego użytkowania samochodu będzie korzystny dla jego właściciela. Złomowanie takiego auta umożliwi wyrejestrowanie pojazdu, dzięki któremu zostaniesz zwolniony z płacenia ubezpieczenia OC. Warto wspomnieć, że w innym wypadku pozostajesz zobowiązany do uiszczania składek nawet wtedy, kiedy auto powypadkowe nie nadaje się do użytku.

Złomowanie Aut Powypadkowych. Krok Po Kroku

Auto powypadkowe, oprócz pojazdu nadmiernie wyeksploatowanego czy po prostu starego, należy do najczęściej złomowanych samochodówZłomowanie na oficjalnej stacji demontażu jest najlepszym rozwiązaniem, kiedy ani naprawa, ani dalsze utrzymywanie auta nie są już opłacalne. Jak wygląda złomowanie pojazdu?

  1. Wybierz zaufaną i legalną stację demontażu.
  2. Zabierając auto powypadkowe na złomowanie, nie zapomnij zabrać dowodu osobistego, dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu i tablic rejestracyjnych.
  3. Odbierz 2 kopie potwierdzenia złomowania: dla siebie oraz dla urzędu komunikacji, potrzebne do wyrejestrowania. Trzecia kopia zostaje na stacji demontażu.
  4. W ciągu 30 dni o złomowania złóż wniosek o wyrejestrowanie samochodu.
  5. Poinformuj ubezpieczyciela o zaistniałej sytuacji (możesz uzyskać odszkodowanie za niewykorzystany czas ochrony od złomowania do wyrejestrowania).

Czy Na Tym Da Się Zarobić?

Za oddanie pojazdu do złomowania przysługuje wynagrodzenie jak za oddanie czegoś na złom. Auto powypadkowe jest ważone i na podstawie masy pojazdu wyliczana jest suma przysługująca jego właścicielowi. Za złomowanie można zarobić zazwyczaj kilkaset złoty. W przypadku możliwości wyciągnięcia sprawnych części, podpisywana jest za nie umowa kupna-sprzedaży. Oferujemy korzystny przelicznik, aby strata, jaką jest złomowanie ukochanego pojazdu, nie była aż tak bolesna. Wstępna, internetowa wycena auta jest możliwa na naszej stronie www.

auta powypadkowe złomowanie

Auto Powypadkowe. Złomowanie

Auto powypadkowe możesz dostarczyć do złomowania samodzielnie (o ile to możliwe) lub skorzystać z naszych usług lawetowych. Jesteśmy legalną stacją demontażu z odpowiednimi zezwoleniami wojewódzkimi i mamy oficjalne uprawnienia, pozwalające wykonać złomowanie pojazdu, w tym także auta powypadkowego. Gwarantujemy korzystny przelicznik przy złomowaniu – chcemy auto powypadkowe przyniosło właścicielowi maksymalny możliwy zysk. Służymy fachową radą i pomocą na każdym etapie złomowania.